portfolio web templates

ATRAKCJE W OKOLICY

VILLA PANORAMA

Czarna Góra Resort - Ośrodek narciarski

CZARNA GÓRA to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce wyposażony jest w nowoczesne koleje linowe, profesjonalny system sztucznego naśnieżania. 

VILLA PANORAMA

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia – najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku, w obrębie wzniesienia Stroma.

VILLA PANORAMA

Kopalnia Uranu

Kopalnia uranu położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi.

villa-panorama

Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim

Zobaczcie piękno natury, poczujcie leczniczą energię kamieni Waszych znaków zodiaku.
Adres: Kościuszki 40a, 57-550 Stronie Śląskie
Godziny otwarcia: 10.00 – 17:30
Telefon: 667 601 055 

villa-panorama

Park linowi i minigolf - Kletno

W ofercie parku linowego znajdują się trzy trasy: Trasa niska składająca się z 12 przeszkód zawieszonych na wysokości od 1,5 do 2m. Trasa średnia składająca się z 13 przeszkód i zawieszona na wysokości ok. 5-7m. Trasa wysoka dla bardziej wymagających i poszukujących mocnych wrażeń składająca się z 15 przeszkód i zawieszona na wysokości 8-10m. 

villa-panorama

Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy Śnieżnicki Park Krajobrazowy utworzony w 1981 roku obejmuje trzy grupy górskie Sudetów Wschodnich: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Góry Złote, o wybitnych walorach przyrodniczych. Powierzchnia Parku wynosi 28 800 ha, a jego strefa ochronna 14 900 ha. 

villa-panorama

Uzdrowisko Lądek Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. to rehabilitacja, fizjoterapia i leczenie na najwyższym poziomie w wiekowym kurorcie i otoczeniu pięknej przyrody.

villa-panorama

Wodospad Wilczki w Międzygórzu

Położony w Międzygórzu Wodospad Wilczki jest jedną z bardziej znanych atrakcji Ziemi Kłodzkiej. Wody wodospadu opadają ze skalnego progu o wysokości 22 metrów, co czyni go drugim pod względem wysokości wodospadem w polskich Sudetach.

villa-panorama

Zbiornik rekreacyjny w Starej Morawie

Zalew w Starej Morawie – sztuczny zbiornik wodny retencyjno-rekreacyjny o powierzchni 5,5 ha w pobliżu wsi Stara Morawa, ok. 1,3 km od Stronia Śląskiego.

villa-panorama

Muzeum Ziemi Geologiczne

Muzeum Ziemi posiada unikatową kolekcję minerałów i skamieniałości na skalę Polski, jak i Europy. Okazy pochodzą z całego świata. Do rzadko spotykanych znalezisk należą cztery skamieniałe gniazda z jajami dinozaurów.

villa-panorama

Ogród Bajek w Międzygórzu

Ogród Bajek w Międzygórzu – skansen z kolekcją drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości około 700-710 m n.p.m. i zajmuje 0,25 hektara.

villa-panorama

Dzwonnica w Kletnie

Rekonstrukcja poniemieckiej dzwonnicy wybudowananej w latach 2010-2011. W sierpniu tego roku została poświęcona przez proboszcza z Bolesławowa.

© Copyright 2019 Villa Panorama - All Rights Reserved